Forum Ocenbank.pl

Nie jesteś zalogowany.

• Index
  •  » Banki
  •  » Alior Bank - czy przetrzyma kryzys finansowy?

#1 2008-11-23 00:10:44

tasssman

Alior Bank - czy przetrzyma kryzys finansowy?

Jak w temacie - czy nowopowstały Alior Bank jest w stanie zarobić na siebie (nie zbankrutować)? Wchodzi na rynek w bardzo złym czasie...

Ostatnio edytowany przez tasssman (2008-11-23 00:12:03)

2008-11-23 00:12:24

Alior Bank - czy przetrzyma kryzys finansowy?

#2 2008-11-30 01:42:10

Wbd

Re: Alior Bank - czy przetrzyma kryzys finansowy?

Wydaje mi się, że to przemyślana decyzja analityków z AB smile (Alior Banku).
Weszli dokładnie na rynek 17.11.2008r. Dobrze sie reklamują smile (TV, bilboardy w mieście - przynajmniej Wrocław). Czy przetrzymają kryzys? smile Pewnie tak. Ale jak będzie - to czas pokaże.
Powiem tylko, że długo zwlekali z wejściem na rynek.

#3 2008-11-30 16:25:03

Katala

Fakt, reklamują się dość rozlegle, a w Warszawie widziałam ich filie w dość nieźle usytuowanych miejscach. Myślicie, że chcą być alternatywą w czasie kryzysu dla banków, które dostały bardzo po głowie w ostatnim czasie? Niewiele o tym banku wiem, może ktoś mi przybliżyć, czym się wyróżniają spośród innych ofert?

Ale przyszła mi do głowy inna rzecz. W tak trudnym momencie zaufanie do całkiem nowego, nieznanego banku nie będzie chyba największe. Jak myślicie?

#4 2008-11-30 23:43:52

Wbd

Katala: może i nie będzie najwyższe. Ale weźmy pod uwagę ich wkład w reklamy. Nie oszukujmy mają dobry marketing. Mocna reklama w czasie kryzysu. Ludzie mogą sie złapać na lokatę nocną (gdzie tak naprawdę 50% środków na koncie pracuje, a drugie 50% jest do dyzpocyji). A dają 11% w skali roku. Dobry chwyt marketingowy.

#5 2008-12-01 15:37:54

Katala

Tak, z pewnością marketingowo wchodzą bardzo dobrze, z tym się nie kłócę. Tylko nie wiem na ile marketing i niezła oferta mogą teraz zadziałać - nowy, nieznany bank, nawet z dobrą ofertą może się wydać jednak zbyt dużym ryzykiem. Bo skąd wiadomo co z niego zostanie za pół roku? Czasy są ciężkie.
Myślę, że ludzie mogą tak to odczuwać, czasem zresztą słyszę takie głosy. I wolą iść do starego, sprawdzonego banku, nawet jeśli trochę gorzej na tym wyjdą.

#6 2008-12-01 21:25:50

tasssman

No pewnie - będzie im ciężko. Ale jeśli przekonają do siebie część klientów tych banków, które nie są do końca polskie  smile - może być ok.

Poza tym dla osób które często wypłacają środki za granicą też mają ciekawą ofertę - wszystkie bankomaty bez prowizji, na całym świecie

#7 2008-12-01 21:39:11

Wbd

To fakt - z tymi bankomatami - zyskują ogromny plus.
Nie oszukujmy sie, zyskają klientele smile Myślę, że sporo im nie potrzeba na początek. Za rok dwa, kryzys minie i ludzie na nowo będą "brać kredyty" smile
Wtedy takie banki jak Alior - będą zyskiwały grono nowych zadowolonych klientów.
A teraz mają świetnie zrobioną reklamę z tym "oszczędzaniem" smile na co można sie złapać smile bo tylko połowa środków pracuje w nocy - a druga nie.

#8 2008-12-01 23:38:00

Mikas

Padną, jeszcze nie rozkręcili działalności, a już zostali przyłapani na oszustwie, potem na money zaczęli wysyłać jakieś sprostowania i przeprosiny, że to pomyłka, przeoczenie, literówka nie ich wina, a fakt pozostaje faktem... sfałszowali własną ofertę licząc na to, że klient nie przeczyta drugi raz umowy. Biorąc to pod uwagę oraz to, że właściciel ma spore problemy w rodzimych Włoszech, nie sądzę, żeby długo się utrzymali, a nawet jeśli to zamiast spodziewanych zysków będą liczyć straty, bo na zero to jeszcze długo nie wyjdą. Szkoda bo zapowiadał się rewelacyjnie. Dla ciekawych: *moderacja*olgierd.bblog*moderacja*/wpis,alior;bank;falszowanie;regulaminow;klamstwa;i;balagan,16876.html

#9 2008-12-01 23:59:34

tasssman

hmm - jeśli już na początku próbują ściemniać swoich klientów, to rzeczywiście mogą mieć kłopoty. Jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę problemy właściciela (którym to Pan Sobieraj zaprzecza smile ) - to rzeczywiście mogą się przejechać - a klienci są pamiętliwi. Ciekawe czy w innych produktach też 'mijają się z prawdą'...

#10 2008-12-02 15:12:08

Katala

No, no, proszę. Czyli jednak nie przedstawia się to tak ładnie - nie są ciekawą i obiecującą alternatywą w czasach kryzysu, już pojawiają się jakieś przekręty. Jeśli tak dalej pójdzie i wszystkie zarzuty nie znikną, wyjaśnione w jakiś magiczny sposób, to tym bardziej się upieram przy swoim - klienci im nie zaufają i to ich zniszczy, nawet jeśli będą mieli świetną ofertę.
I na to im te reklamy? Ktoś tu ma szansę zatopić mnóstwo pieniędzy.

#11 2008-12-02 21:12:59

Mikas

Akurat Alior nie ma jakoś szczęścia. Tuż przed otwarciem trafił się kryzys. Potem wiadomość o zadłużeniu właściciela.  Jeszcze akcja promocyjna, która nie poszła tak jak trzeba. Każdy kto brał w niej udział miał dostać sto złotych. Zabawa trochę trwała, a warunkiem otrzymania pieniędzy było w ostatniej fazie podanie numeru pesel i... akurat wtedy padł im serwer. Potem były standardowe problemy z aktywacją kart, a gdzieś po drodze jakieś zamieszanie z kredytami na samochód (zdaje się, że miały być bardzo korzystne, a potem okazało się, że lepiej ciułać w skarpetkę). W tej chwili nawet nie jestem pewny czy w ogóle się nie wycofali z tego kredytu. Teraz ta nieszczęsna tabela opłat. Wiem, że planowali otwarcie od kilku miesięcy ale chyba nie przemyśleli wszystkiego dokładnie. Z drugiej strony termin wejścia na rynek wypadł im akurat na początku kryzysu i to zapewne wymogło na nich szybkie dostosowanie się do realiów. Sam nie wiem czy spanikowali, czy już od dawna planowali, że będą robić z klientów balona. Z jednej strony wypadki się zdarzają z drugiej coś ciut ich za dużo jak na udany debiut. Zobaczymy co będzie dalej.

#12 2008-12-02 23:53:14

tasssman

Mikas napisał:

Każdy kto brał w niej udział miał dostać sto złotych. Zabawa trochę trwała, a warunkiem otrzymania pieniędzy było w ostatniej fazie podanie numeru pesel i... akurat wtedy padł im serwer.

Znaczy co - nie wypłacają tej 100 ??(chciałem założyć konto, aby sprawdzić jak jest w u nich naprawdę, też się w to pobawiłem i co, wszystkie dane im wyleciały??) Tak bym potestował przez rok ich produkty za 100zł smile a tak...

Mikas - wiesz coś więcej?

Ostatnio edytowany przez tasssman (2008-12-02 23:54:16)

#13 2008-12-03 22:50:08

Mikas

Szczerze mówiąc to nie wiem, nie skusiłem się więc nie obserwowałem sytuacji, ale chyba wypłacili, albo przynajmniej wypłacają bo ktoś ostatnio się śmiał, że suma zdeponowanych u nich pieniędzy równa się sumie klientów pomnożonych przez sto (drugim warunkiem otrzymania pieniędzy było założenie konta w tym banku bo tylko na takie konta mieli wypłacać te pieniądze). tasssman poważnie założył byś konto w banku nie znając warunków dla stu złotych? Z tego co pamiętam to prowadzenie rachunku u nich kosztuje od 3 do 10 złotych miesięcznie więc zależnie od opcji można z niego wyjąć albo 64 złote zamiast stu, albo jeszcze dopłacić do interesu dwie dychy. Myślę, że większość banków jeśli nie każdy w swojej ofercie ukrywa różne niespodzianki, raz mniej bolesne dla klienta raz bardziej, czasami są to jakieś niedomówienia, czasami pozornie błahe klauzule, które dopiero po czasie zyskują nowe złowrogie brzmienie. Takie życie, a raczej prawo bankowe niestety.

#14 2008-12-03 23:01:15

tasssman

na pewno jeśli będę musiał dopłacić, to będę się zastanawiał, co dostanę w zamian (może wszystkie bankomaty za darmo mi to wynagrodzą??) Myślę, że w przyszłym tygodniu się do nich wybiorę i zobaczymy, co się sprawdzi, a co nie smile
A z tego co pamiętam, dla tych osób co brały udział w konkursie, pierwszy rok miał być za darmo - zobaczymy...

Ostatnio edytowany przez tasssman (2008-12-03 23:03:51)

#15 2008-12-04 21:40:35

Mikas

Cytat z Rzeczpospolitej: "Gwiazdek w ofercie Alior Banku rzeczywiście nie ma. Niestety, nawet w tych miejscach, w których znaleźć się powinny". To nie jest zbyt pochlebna recenzja dlatego przestrzegam przed pochopnym podpisaniem umowy. Teraz poważnie mówię, nie waż mi się podpisywać czegokolwiek bez dwu, a nawet chyba lepiej trzykrotnego przeczytania umowy. Nie warto pakować się w taki cokolwiek podejrzany interes za 100 złotych.  Daj znać jak to jest z tym ich konkursem i  kontem naprawdę. Przy okazji,  zapytaj jak to jest z tymi bankomatami, bo choć mają być za darmo to zdaje się, że za używanie karty trzeba płacić. Jeśli tak by było, to zapytaj w moim imieniu czym się różni opłata za korzystanie z bankomatu od opłaty za korzystanie z karty do bankomatu?

• Index
  •  » Banki
  •  » Alior Bank - czy przetrzyma kryzys finansowy?

Stopka forum

Witaj Ponownie
Aby zalogować się do naszego serwisu należy w pola poniżej wpsiać swój adres email oraz hasło.
Login / Adres e-mail: Hasło:

Nie posiadasz konta?

Załóż konto!