Alior Bank opinie

Produkty banku:

Opis:

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 r., jako bank nowego typu – łączący zasady tradycyjnej bankowości z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami. W grudniu 2012 r. Bank zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, przeprowadzając największą ofertę publiczną prywatnej spółki w historii GPW o łącznej wartości 2,1 mld zł. Od marca 2014 r., niespełna półtora roku od debiutu giełdowego, akcje Alior Banku zostały włączone do indeksu WIG20, skupiającego dwadzieścia największych i najbardziej płynnych spółek notowanych na warszawskim parkiecie.
Od rozpoczęcia działalności, Alior Bank oferuje Klientom niedostępne dotąd na polskim rynku produkty i usługi bankowe.

W pierwszej połowie 2014 r. Alior Bank wprowadził do oferty „Konto Wyższej Jakości” – pierwsze na polskim rynku, całkowicie bezpłatne konto osobiste z 5-letnią gwarancją niezmienności warunków. Posiadacze „Konta Wyższej Jakości” nie płacą za korzystanie z rachunku, za kartę oraz za wszystkie operacje i usługi, niezależenie od tego, czy zdecydują się wykonać je w Internecie, czy też zrealizują je w oddziale Banku.

W maju 2014 r. w ramach strategicznego aliansu Alior Banku z operatorem T-Mobile, na rynku pojawiła się marka T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. Zastąpiła ona dotychczasową markę Alior Sync – uruchomiony w czerwcu 2012 r. pierwszy w Polsce bank internetowy nowej generacji, którego koncepcję oraz innowacyjne rozwiązania i usługi wielokrotnie nagradzano w kraju i za granicą.

Pierwszy, realizowany na tę skalę w Europie, projekt współpracy banku i firmy telekomunikacyjnej ma na celu zaoferowanie nowoczesnej obsługi bankowej klientom T-Mobile Polska oraz zapewnienie im oraz klientom dawnego Alior Sync, nowatorskich rozwiązań z zakresu technologii internetowej i mobilnej oraz produktów i usług, które łączą unikalne korzyści wynikające z kooperacji banku i firmy telekomunikacyjnej.

Na początku 2013 r. Alior Bank, jako pierwszy bank w Europie Środkowej, uruchomił platformę wymiany walut dla Klientów korporacyjnych. Dzięki Platformie FX Trader Klienci Alior Banku uzyskali dostęp do unikalnej płynności oraz wyjątkowo krótkiego czasu realizacji zleceń.
W sierpniu 2012 r. Alior Bank wdrożył Internetowy Proces Kredytowy – pierwsze rozwiązanie na świecie, które umożliwia uzyskanie kredytu całkowicie online w zaledwie kilkadziesiąt sekund od złożenia wniosku, bez konieczności dostarczania czy podpisywania dokumentów w formie papierowej. Nowatorska usługa została wyróżniona nagrodami w dwóch, prestiżowych, międzynarodowych konkursach – „BAI – Finacle Global Banking Innovation Awards 2013” w kategorii „Innowacja w dziedzinie kanału dystrybucji” oraz „Banking Technology Awards 2013” w kategorii „Best Use of IT in Retail Banking”. Internetowy proces kredytowy cieszy się dużą popularnością wśród Klientów Alior Banku.

Alior Bank został wielokrotnie wyróżniony w Polsce i na arenie międzynarodowej w uznaniu za najwyższą jakość oferowanych produktów i usług oraz efektywność modelu biznesowego.

W ostatniej edycji konkursu „Przyjazny Bank Newsweeka”, Alior Sync (obecnie T-Mobile Usługi Bankowe), wirtualny oddział Alior Banku, zwyciężył w kategorii „Bank Internetowy” oraz uplasował się na III miejscu w kategorii „Bankowość Mobilna”. Alior Bank ugruntował swoją pozycję wśród liderów jakości obsługi zajmując IV miejsce w kategorii „Bank tradycyjny”.

Międzynarodowi eksperci „Retail Banker International” nagrodzili Alior Bank tytułem „Najlepszy europejski bank detaliczny 2014”, po raz pierwszy w historii konkursu, ten zaszczytny tytuł otrzymał polski bank. Alior Bank został też doceniony w plebiscytach najbardziej prestiżowych, światowych magazynów finansowych. W kwietniu 2014 r. „Global Finance” uhonorował Alior Bank tytułem „Najlepszy Bank w Polsce 2014” w ramach corocznego rankingu najlepszych instytucji finansowych z krajów rozwijających się. Bank otrzymał również tytuł „Najlepszy Bank w Polsce 2013” w zestawieniach „Euromoney Awards for Excellence” oraz magazynu „The Banker”, należącego do „Financial Times Ltd.”.

Sieć dystrybucji Alior Banku liczyła na koniec czerwca 2014 r. 849 placówek i była czwartą pod względem wielkości tradycyjną siecią dystrybucji w sektorze bankowym. Składa się ona z 216 oddziałów tradycyjnych, 414 placówek partnerskich oraz 219 nowoczesnych mini oddziałów działających pod marką Alior Bank Express. Ponadto produkty Banku oferowane pod marką T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank dostępne są za pośrednictwem sieci dystrybucji T-Mobile obejmującej 830 placówek.

Bank wykorzystuje także kanały dystrybucji oparte na nowoczesnej platformie informatycznej, obejmującej: bankowość online, bankowość wirtualną, centra obsługi telefonicznej, a także bankowość mobilną.

Alior Bank utrzymuje dynamiczne tempo pozyskiwania nowych Klientów. Na koniec czerwca 2014 r. Bank obsługiwał już 2,33 mln Klientów. Z usług Banku skorzystało ponad 2,2 mln Klientów indywidualnych oraz 120 tys. Klientów biznesowych.
Adres siedziby:

Alior Bank SA
ul.Łopuszańska 38D
02-232 Warszawa

Dane rejestrowe banku:

KRS: 0000305178
NIP: 107-00-10-731
Regon: 141387142
Kapitał zakładowy: 699 613 610 zł (wpłacony w całości)

Źródło: strona instytucji

Alior Bank opinie
Oceń