Bank BPS opinie

Opis:

Bank Polskiej Spółdzielczości Spółka Akcyjna z siedzibą Centrali w Warszawie, działa na polskim rynku od 1992 roku – początkowo jako Gospodarczy Bank Południowo-Zachodni S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Pod obecną nazwą funkcjonuje od 27 marca 2002, momentu przyłączenia pięciu banków regionalnych.

Bank BPS S.A. zrzeszając 360 banków spółdzielczych tworzy największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce. Ma wyjątkowy profil działalności, ponieważ łączy funkcje banku zrzeszającego oraz komercyjnego. Świadczy szeroki zakres usług dla banków spółdzielczych i równocześnie jest ich partnerem biznesowym i reprezentantem. Dodatkowo poprzez sieć liczącą ponad 50 placówek oferuje konkurencyjne produkty finansowe dla klientów korporacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Specjalizuje się w obsłudze samorządów, rolnictwa, przemysłu rolno-spożywczego, handlu, rzemiosła i turystyki.

Sektor bankowości spółdzielczej jest najstarszą gałęzią spółdzielczości w Polsce, która funkcjonuje już od 150 lat. Spółdzielczość oszczędnościowo-pożyczkowa powstała, aby na zasadach samopomocy zintegrować wysiłki w walce z lichwą oraz utrzymać polski stan posiadania rodzimego kapitału. Ta misja jest aktualna do dziś. Zarówno Bank BPS S.A. jak i zrzeszone banki spółdzielcze opierają się wyłącznie na rodzimym kapitale oraz kultywują polski charakter. Bankowość spółdzielczą wyróżnia jej relacyjny charakter, który kładzie nacisk na budowanie długotrwałych i bliskich relacji z Klientami.

Bank BPS S.A. oraz banki spółdzielcze to instytucje prospołeczne i silnie zaangażowane w działalność charytatywną na rzecz swoich środowisk.
Adres siedziby:

Bank Polskiej Spółdzielczości SA
ul. Grzybowska 81
00-844 Warszawa

Dane rejestrowe banku:

KRS: 0000069229
NIP: 896-00-01-959
Regon: 930603359
Kapitał zakładowy: 330 039 415 zł (wpłacony w całości)

Źródło: strona instytucji

Bank BPS opinie
Oceń