Pożyczka na dowód

(1 opinie)

Lendon opinie

Lendon

6000 zł

od 100 zł do 6000 zł

45 dni

od 5 dni do 45 dni

0%

rrso

18 lat

Minimalny wiek

Pożyczka na dowód – weźmiesz ją też on-line!

Potrzebujesz dodatkowej gotówki na swoje wydatki? W takim przypadku możesz otrzymać ją również przez internet. Do pożyczki on-line wystarczy zasadniczo tylko dowód osobisty, dlatego pieniądze mamy na wyciągnięcie ręki!

Obecnie pożyczki są bardzo łatwe w uzyskaniu. Kuszą nimi zarówno banki, jak i firmy pozabankowe, które najczęściej oferują je na jeszcze bardziej dogodnych warunkach. Gdy potrzebujemy zastrzyku gotówki, możemy razem z nimi otrzymać środki nawet w ciągu kilkunastu minut i wydać je na dowolny cel. Potrzebujemy jedynie dowodu osobistego, który będzie naszym dokumentem potwierdzającym tożsamość. Jednak nie zawsze jest on wystarczający, ponieważ musimy spełnić też dodatkowe wymagania. O czym powinniśmy pamiętać?

Pożyczka na dowód nie dla każdego?

Wydawałoby się, że do wzięcia pożyczki na dowód, potrzebujemy tylko dowodu osobistego. W rzeczywistości jednak musimy pamiętać o tym, że konieczne będzie spełnienie też innych wymogów stawianych nam przez firmy pożyczkowe czy banki.

Przede wszystkim musimy posiadać odpowiednią wiarygodność kredytową. Ta sprawdzana jest poprzez specjalne bazy dłużników, na przykład BIK, KRD, BIG, BIG InfoMonitor, czy ERIF. Do takich baz możemy dostać się głównie wtedy, gdy przez miesiąc lub dłuższy czas nie spłacimy naszego zobowiązania, ale również wtedy, gdy nie regulujemy abonamentu za telefon, internet czy kablówkę, nie płacimy rachunków, mandatów czy alimentów. Gdy znajdujemy się w bazie jako dłużnik, wówczas dla firmy pożyczającej nam pieniądze nie jesteśmy godnym zaufania partnerem, dlatego może ona odmówić nam pożyczki na dowód.

Ponadto musimy pamiętać o tym, że z pożyczki na dowód nie otrzymamy bardzo wysokiej sumy. Jako że nie musimy dostarczać wtedy zaświadczeń od pracodawcy czy innych dokumentów potwierdzających nasze dochody, maksymalna suma, którą możemy pożyczyć, oscyluje wokoło 10 000 złotych. Nie jest ona więc bardzo wysoka, ale bez problemu możemy pokryć nią różne zobowiązania.

Jak otrzymać pożyczkę na dowód przez internet?

Jak wspomnieliśmy na wstępie, pożyczki na dowód dostępne są również przez internet. Oferują je głównie firmy pozabankowe. Niektóre banki także posiadają w ofercie szybkie pożyczki on-line, ale są one przeznaczone głównie dla stałych klientów. Skupmy się wobec tego na pożyczkach na dowód dostępnych pozabankowo.

Na początku warto zapoznać się z różnymi ofertami, które są dla nas dostępne. W tym celu możemy posłużyć się specjalnymi rankingami i porównywarkami pożyczek. Na każdej stronie firmy pożyczkowej również będziemy mogli znaleźć kalkulatory, które pomogą nam w obliczeniu kosztów pożyczki. Gdy wybierzemy już tę odpowiednią dla nas, możemy przystąpić do założenia konta i wypełnienia wniosku – musimy w nim także wpisać nasze dane z dowodu. Potem przechodzimy specjalną procedurę weryfikacyjną, która najczęściej polega na przekazaniu sumy 1 złotego czy 1 grosza przelewem na konto firmy pożyczkowej.

Po weryfikacji nasz wniosek jest rozpatrywany – zwykle już w kilka minut po jego przesłaniu otrzymamy decyzję. Niedługo potem będziemy mogli otrzymać pieniądze na nasze konto bankowe – nawet tego samego dnia!

Pożyczka na dowód
5 (100%) 2 votes