Przyzwyczailiśmy się do tego, że lokaty bankowe są najkorzystniejszym sposobem na bezpieczne oszczędzanie. W ostatnich latach niskie oprocentowanie kont oszczędnościowych oferowanych przez banki skutecznie zniechęcało klientów do wyboru tej formy oszczędzania. Jednakże w ostatnich miesiącach niektóre banki proponują swoim klientom bardzo rozsądny poziom odsetek na koncie oszczędnościowym, zbliżony do tego, jaki obowiązuje na najlepszych lokatach.

O ile tylko poziom oprocentowania kształtuje się przyzwoicie, to konto oszczędnościowe jest lepszym rozwiązaniem niż lokata bankowa. Przede wszystkim pieniądze zgromadzone na takim rachunku są dostępne w każdej chwili bez utraty naliczonych już odsetek. Co więcej, w każdej chwili możemy bez problemu dopłacić pieniądze do zgromadzonej już sumy. Osoby, które cenią sobie taką elastyczność powinny bliżej przyjrzeć się ofercie kont oszczędnościowych w Deutsche Bank, Millennium Bank i BGŻOptima. Te banki wylicytowały najwyższe oprocentowanie rachunków oszczędnościowych na rynku.

db Konto Oszczędnościowe 24h w Deutsche Bank

Zalety
Największą zaletą db Konta Oszczędnościowego 24h jest bardzo wysoki poziom oprocentowania, bo aż 8,1%. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że ta stawka obowiązuje tylko dla posiadaczy konta dbNET, założonego nie później niż 1 grudnia 2011r. Dodatkowo bank obiecuje kapitalizację dzienną, co oznacza jeszcze większy zysk, ponieważ odsetki przelewane na rachunek każdego dnia powiększają kwotę, która jest podstawą do naliczania dalszych odsetek. Deutsche Bank zezwala na jeden przelew wewnętrzny gratis w każdym miesiącu kalendarzowym.

Wady
Klienci, którzy nie są posiadaczami konta dbNET otrzymają tylko 3% odsetek na koncie oszczędnościowym. Oprocentowanie 8,1% obowiązuje tylko do kwoty 10 tys. złotych. Jeśli saldo na rachunku będzie wyższe to obowiązuje stawka 3,85%. Maksymalnie można założyć tylko jedno db Konto Oszczędnościowe 24h w Deutsche Bank.

Konto Oszczędnościowe na Nowe Środki w Millennium

Zalety
Wysokość oprocentowania, jakie proponuje bank Millennium to 6,5%. Oprocentowanie obowiązuje aż do kwoty 25 tys. złotych. Nadwyżka ponad 25 tys. zł do 100 tys. złotych to oprocentowanie 5,5%. Pierwszy przelew w miesiącu z Konta Oszczędnościowego jest bezpłatny.

Wady
Oprocentowanie 6,5% obowiązuje tylko przez pierwsze 3 miesiące, od momentu wpłynięcia środków na Konto Oszczędnościowe. Muszą one wpłynąć w okresie promocji, która obowiązuje do 31 grudnia 2012. Co więcej, promocyjne oprocentowanie dotyczy tylko i wyłącznie nowych środków. Z promocyjnych odsetek mogą skorzystać jedynie posiadacze konta osobistego w Millennium lub osoby, które je założą.

Konto Oszczędnościowe w BGŻOptima

Zalety
Najważniejsze zalety Konta Oszczędnościowego w BGŻOptima to oprocentowanie 5,8% dla wszystkich środków bez limitów. BGŻOptima nie wymaga również zakładania konta osobistego, ponieważ bank ten posiada wyłącznie produkty oszczędnościowe i nie prowadzi rachunków typu ROR. Wszystkie przelewy dokonywane w ramach konta są bezpłatne.

Wady
Oprocentowanie 5,8% obowiązuje do 31 grudnia 2012. Po tym okresie będzie obowiązywać zmienna standardowa stopa procentowa, która aktualnie wynosi 4,6%.

Konto oszczędnościowe lepsze od lokaty?
Oceń

Dodaj komentarz

*
*

Required fields are marked *