Lokaty bez kont osobistych

Strona główna » Lokaty » Lokaty bez kont osobistych

Najczęstszym wymogiem jest konieczność założenia odpowiedniego rachunku osobistego w tym samym banku. Jeśli jednak klient nie jest skłonny do spełnienia takiego warunku, do jakiego banku powinien on udać się po najlepszą ofertę dla siebie? Serwis Bankier.pl w sierpniu 2013 roku opublikował obszerny ranking lokat bankowych, w przypadku których nie jest wymagane założenie dodatkowo konta osobistego przez klienta.

Najlepszą lokatę niewymagającą posiadania konta osobistego ma dziś w swojej ofercie Idea Bank. Mowa tu o Lokacie na dobry początek, na 1 lub 3 miesiące, z maksymalnym oprocentowaniem 5,5% w skali roku. Minimalnie na lokatę można złożyć 1 tys. zł, a maksymalnie 10 tys. zł. Jest to lokata kierowana jednak wyłącznie do klientów, którzy wcześniej nie korzystali z usług Idea Banku.

Na drugim miejscu zestawienia znalazł się GetinOnline z Lokatą na start, dla nowych klientów i oprocentowaniem 5,25% w skali roku. Lokatę można otworzyć dla kwoty od 500 zł do 20 tys. zł na 1 miesiąc oraz dla kwoty od 500 do 10 000 zł na 2 lub 3 miesiące. GetinOnline dla dotychczasowych klientów przygotował dwie atrakcyjne lokaty – Lokatę 36M z oprocentowaniem na 4,2% w skali roku, na 3 lata, w kwocie od 1 tys. zł do nawet 1 mln zł. W GetinOnline można też skorzystać z Lokaty 24M, na 2 lata, z oprocentowaniem 4,10% w skali roku. Santander Consumer Bank oferuje natomiast 4,2% oprocentowania w skali roku na lokacie 3-letniej Direct+ Internet, ale minimalnie należy na niej zdeponować kwotę 5 tys. zł.

Najwyższe oprocentowanie lokat oferowane jest w bankach Idea Bank oraz GetinOnline, ale wyłącznie dla nowych klientów i dla kwot do 10 lub 20 tys. zł.

Lokaty bez kont osobistych
Oceń