Lokaty „szyte” na miarę

Strona główna » Lokaty » Lokaty „szyte” na miarę

Proponowana aktualnie wysokość oprocentowania lokat nie zachwyca klientów. Banki starają się uatrakcyjnić swoją ofertę w inny sposób, na przykład poszerzając listę okresów, na które można ulokować pieniądze.

Taką drogę wybrał m.in. FM Bank, który oferuje założenie Lokaty Spinającej na 7 lub 14 dni albo też na 1, 2, 3, 4, 6, 9, 12 i 24 miesiące. Oferta jest dostępna dla klientów indywidualnych oraz mikro firm (osób prywatnych prowadzących działalność gospodarczą), którzy mogą z niej skorzystać przez internet lub w oddziałach banku. Naliczenie odsetek następuje po każdym okresie umowy, a minimalna kwota lokaty wynosi 1.000 zł. 1,5 proc. czy 1,8 proc., odpowiednio, na lokatach 7 i 14-dniowej może nie zachwycają, ale lepsze to niż nic, bo trudno znaleźć na rynku oferty na tak krótki czas. Z kolei 3 proc. dla lokaty 1-miesięcznej czy 3,7 proc. na 6-miesięcznej, to już bardzo atrakcyjne propozycje.

Na jeszcze wyższe oprocentowanie mogą liczyć klienci tego banku posiadający w nim ROR lub rachunek oszczędnościowy. W ramach Lokaty PRO mogą ulokować minimum 1.000 zł na okres 2, 3, 4, 6, 9, 12 lub 24 miesięcy.

Bank BGŻ poszedł jeszcze dalej i pozwala klientom Bankowości Osobistej na swobodne określenie czasu trwania depozytu. Lokata Bardzo Osobista dostępna jest przez eBGŻ lub z pomocą osobistego doradcy. Korzystając z bankowości internetowej klient, przy pomocy specjalnego suwaka, sam określa kwotę lokaty oraz czas jej trwania. System od razu pokazuje na wykresie kwotę należnych odsetek. Wysokość oprocentowania uzależniona jest od kwoty depozytu (minimum 1.000 zł) oraz czasu jego trwania (od 1 dnia do 24 miesięcy). Maksymalnie można uzyskać 3,65 proc. w skali roku.

Atrakcyjnym oprocentowaniem wyróżnia się też nowa lokata Alior Banku. Deponując w banku pieniądze na 185 dni otrzymamy odsetki w wysokości 3,6 proc. w skali roku. Można założyć dowolną liczbę lokat. Określona jest tylko ich kwota minimalna – 1.000 zł. Oferta dostępna jest w oddziałach banku, poprzez bankowość internetową a dla obecnych klientów Alior Banku także przez infolinię.

Lokaty „szyte” na miarę
Oceń