mBank ma sposób na oszczędzanie dla rozrzutnych – mSAVER

Strona główna » Lokaty » mBank ma sposób na oszczędzanie dla rozrzutnych – mSAVER

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ile można zaoszczędzić odkładając bardzo regularnie niewielkie kwoty, nawet rzędu kilku złotych. mBank postanowił udowodnić w praktyce, że powiedzenie „ziarnko do ziarnka”, to nie tylko pusty frazes. Najnowszy program mSAVER oszczędza pieniądze klienta mBanku, bez większego zaangażowania z jego strony.

Na czym polega mSAVER?

Pomysł jest dość prosty, acz niezwykle skuteczny. Za każdym razem gdy posiadacz rachunku w mBank dokonuje zakupów kartą debetową lub kredytową, wykonuje przelew, albo wypłaca gotówkę z bankomatu, automatycznie na jego konto oszczędnościowe mSAVER trafiają pieniądze. Co prawda są to raczej drobne sumy, ale systematyczność takich wpłat gwarantuje, że pula oszczędności wciąż będzie się powiększać. To ile dokładnie będzie trafiać na rachunek, zależy od tego jaką opcję wybierze klient. mBank oferuje trzy możliwości.

Przy zakupach płaconych kartą, system może zaokrąglać wysokość rachunku zawsze do 10 zł w górę. Nadwyżka ponad cenę zakupów jest automatycznie przelewana na konto oszczędnościowe.
Druga możliwość to ustalenie stałego procentu od kwoty każdej transakcji – od 1 do 15proc., która zasili oszczędności klienta.

Ostatnią opcją i jednocześnie najbardziej przejrzystą, jest ustalenie stałej kwoty, która będzie wpływać na mSAVER przy każdej płatności kartą, każdym przelewie i każdym pobraniu gotówki z bankomatu. Może to być od 3 do 10 złotych.

Nowe konto oszczędnościowe mBank może okazać się wielką pomocą szczególnie dla tych, którzy nie są w stanie planowo odkładać co miesiąc pewnej kwoty. Korzystanie z rachunków mSAVER oznacza bowiem, że klient nie musi już samodzielnie przelewać pieniędzy na konto oszczędnościowe, a nawet nie musi pilnować by je regularnie odkładać. Z pomocą programu mSAVER każdy wydatek przy użyciu karty lub płatności przelewem oznacza zaoszczędzenie kilku złotych. Potrącane sumy są jednakże na tyle niewielkie, że z pewnością nie odczujemy wyrwy w domowym budżecie.

Jakie są warunki związane z kontem mSAVER?

Rachunek mSAVER jest powiązany z kontem osobistym w mBank i ma podobne parametry jak większość kont oszczędnościowych na rynku. Za otwarcie i prowadzenie mBank nie pobiera opłat. Bezpłatny jest tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym i to przez Internet. Kolejne kosztują 5 zł lub 10 zł w zależności od tego, czy są to przelewy w obrębie mBanku, czy też zewnętrzne, czyli na rachunek w innym banku. Oprocentowanie rachunku to 4%. I to jest chyba największy minus tego produktu, zważywszy na to, że poziom inflacji pozostaje aktualnie na bardzo podobnym poziomie.

mBank ma sposób na oszczędzanie dla rozrzutnych – mSAVER
Oceń