Wonga opinie

Firma Wonga.pl jest oddziałem brytyjskiej firmy pożyczkowej. Polski oddział ma siedzibę w Alejach Jerozolimskich 96 w Warszawie. Wonga oferuje szybkie pożyczki gotówkowe i jako jedna z nielicznych firm pożyczkowych sprawdza historię kredytowania klientów w BIK.

Dane firmy

Nazwa firmy: Wonga.pl sp. z o.o.
Adres: Al. Jerozolimskie 96, piętro XIII, 00-807 Warszawa
Telefon: 22 30 70 599
E-mail: kontakt@wonga.com
Strona www: www.wonga.com
Godziny pracy firmy: 8:00 – 22:00
NIP: 113 285 38 69
REGON: 146025969
KRS: 1132853869

O Wonga

Wonga.com jest instytucją pozabankową, udzielającą szybkich pożyczek gotówkowych w Wielkiej Brytanii. Jej oddziały są zlokalizowane w wielu różnych krajach. Zalicza się ona do liderów wśród firm finansowych w branży tzw. digital finance. Ma na koncie ponad 7 mln udzielonych pożyczek online.

O pożyczce z Wonga

Wonga oferuje szybkie pożyczki gotówkowe w kwocie od 50 do 2500 zł, z oprocentowaniem od 1 proc. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania zobowiązania minimalnie wynosi 33,5 proc. Okres kredytowy może wynieść od 1 do 60 dni. Od chwili złożenia wniosku kredytowego Wonga analizuje aplikację klienta przez około 15 minut, wydając decyzję kredytową.

Pożyczki z Wonga są udzielane w oparciu na trzy podstawowe zasady:

  • przejrzystość – klient informowany jest o dokładnych kosztach i składnikach oferty, wraz z konsekwencjami braku spłaty zobowiązania w terminie,
  • elastyczność i kontrola – klient sam wybiera kwotę pożyczki i okres kredytowy,
  • selektywność – firma stosuje indywidualną analizę zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców.

Pożyczki z Wonga udzielane są całkowicie w trybie online, przy minimum formalności. Proces weryfikacji tożsamości klientów jest zautomatyzowany, a przy każdej kolejnej pożyczce nie jest w ogóle wykonywany.

Pierwsza pożyczka

Maksymalna kwota pierwszej pożyczki wynosi 750 zł. Wonga nie oferuje w promocji darmowej pierwszej pożyczki dla nowych klientów, ale warunki jej spłaty są atrakcyjne dla pożyczkobiorców. Pierwsza pożyczka w Wonga zaciągnięta na kwotę 750 zł pociąga za sobą koszt rzędu jedynie 10 zł z terminem spłaty aż 60 dni.

Weryfikacja klientów

W przypadku weryfikacji tożsamości klienta składającego wniosek pożyczkowy do Wonga, konieczne jest dokonanie opłaty rejestracyjnej w symbolicznej wysokości 1 grosza. Każdy wniosek poddawany jest indywidualnej ocenie.

Klientem Wonga może zostać osoba, która ma co najmniej 18 lat. Firma sprawdza swoich klientów w bazach danych Biura Informacji Kredytowej, Biura Informacji Gospodarczej, BIG InfoMonitor, Krajowego Rejestru Dłużników, czy ERIF BIG.

Wonga opinie
4.4 (88%) z 5