Jak otrzymać kredyt inwestycyjny dla firmy?

Strona główna » Porady » Jak otrzymać kredyt inwestycyjny dla firmy?

Zakładasz własną firmę, a może już teraz jesteś jej właścicielem? Z pewnością myślisz o przyszłych inwestycjach. Wśród popularnych inwestycji znajdują się między innymi zakup środków transportu, maszyn, nowych technologii, remonty lub zakupy nieruchomości. Nie zawsze jednak do dyspozycji jest odpowiednia suma pieniędzy, aby zrealizować swoje plany. Dlatego odpowiednim rozwiązaniem będzie kredyt inwestycyjny dla firmy – jeden z chętnie wybieranych obecnie produktów bankowych. Jak można go uzyskać?

Każdy bank mający w swojej ofercie kredyty inwestycyjne dla firm ma nieco inne warunki ich udzielania dla swoich klientów. Kredyty na niższe kwoty nie wymagają zwykle zabezpieczeń, ale także firma musi wykazywać odpowiednią zdolność kredytową zależnie od wnioskowanej sumy. Wówczas, gdy kwota ta jest wysoka, konieczne jest przedstawienie odpowiednich zabezpieczeń – w przypadku finansowania nabycia czy remontu nieruchomości najpopularniejszym jest hipoteka ustanawiana na nieruchomości. Inne stosowane zabezpieczenia do weksle in blanco, zastaw na przedmiocie inwestycji, blokada środków na rachunkach bankowych.

Zwykle kredyty udzielane są na indywidualnie negocjowanych warunkach. Konieczne jest dostarczenie w tym celu odpowiednich dokumentów poświadczających sytuację finansową firmy oraz dokumentów rejestrowych przedsiębiorstwa. Oprocentowanie kredytu opiera się na stopie WIBOR oraz na marży dla banku.

W znalezieniu odpowiedniego kredytu mogą pomóc specjalne kalkulatory internetowe – podają one jednak orientacyjne informacje. Najlepiej wyselekcjonować kilka ofert i skontaktować się bezpośrednio z bankami lub też skorzystać z usług doradców finansowych. Warto też wspomnieć, że możliwe jest uzyskanie kredytu inwestycyjnego dla firmy wraz z dofinansowaniem, dzięki któremu można zmniejszyć swoje obciążenie.

Jak otrzymać kredyt inwestycyjny dla firmy?
Oceń