Konta internetowe dla młodzieży

Strona główna » Porady » Konta internetowe dla młodzieży

Do posiadania konta bankowego oraz karty płatniczej nie trzeba mieć co najmniej 18 lat – teraz to możliwe także od 13 roku życia. Konta dla młodzieży cieszą się obecnie dużym powodzeniem – to nie tylko wygoda, ale również nauka zarządzania własnymi finansami.

Czym powinno wyróżniać się dobre konto dla młodzieży? Przede wszystkim powinno być darmowe. Warto zwrócić uwagę także na kartę płatniczą – niestety, nie zawsze jest ona bezpłatna, dlatego najlepiej sprawdzić informacje o kosztach – czasami konieczne jest wykonanie transakcji na określoną sumę, aby opłata nie została pobrana.

Dodatkowo także dobre konto powinno mieć dostęp przez internet – konta internetowe dla młodzieży to już standard – wtedy jego posiadacz może samodzielnie sprawdzać saldo, wykonywać przelewy, a także korzystać z innych funkcji. Co więcej, niektóre banki dają swoim młodym klientom dodatkowe zniżki, na przykład do kina czy do sklepów.

Większość banków ma w swojej ofercie konta skierowane dla młodzieży w wieku od 13 do 18 roku życia. Wielu rodziców decyduje się na założenie takiego konta w tym samym banku, w którym sami posiadają rachunek – wówczas można zlecić polecenie wpłaty na konto dla dziecka, które będzie realizowane comiesięcznie, można także uzyskać dodatkowe bonusy i zwolnienie z niektórych opłat.

Założenie konta internetowego dla młodzieży nie jest trudne – można to zrobić nawet przez internet bez wychodzenia z domu. Należy podać podstawowe dane osobowe, adresowe, numer PESEL, dokument tożsamości (może być to legitymacja szkolna, paszport, tymczasowy dowód osobisty). Oczywiście, formalności można dopełnić także w oddziale banku.

Gdy zatem szukasz dobrego konta bankowego dla młodzieży, masz przed sobą szeroką gamę propozycji – na pewno przyda się dziecku do kontroli swoich wydatków, podczas podróżowania czy też przy zakupach internetowych.

Konta internetowe dla młodzieży
Oceń