Kredyt gotówkowy od banku przez internet. Jak to działa?

Strona główna » Porady » Kredyt gotówkowy od banku przez internet. Jak to działa?

Szukasz dobrego kredytu w banku, ale nie masz czasu na chodzenie do oddziału? W takim przypadku można często skorzystać z kredytów on-line. Obecnie coraz więcej firm pozwala na uzyskanie kredytu całkowicie przez internet. Jak to możliwe?

Kredyty gotówkowe są wybierane bardzo często – można dzięki nim szybko podreperować swój budżet i uzyskać pieniądze potrzebne na różne wydatki. Do dyspozycji są różnorodne kredyty, także on-line, które przeznaczone są przede wszystkim dla klientów banku, ale mogą o nie wnioskować przez internet także ci, którzy nie mają w nim konta bankowego.

Warto pamiętać jednak o tym, że nie zawsze kredyt gotówkowy wzięty w swoim banku jest opłacalny. Oferty zmieniają się przez cały czas, dlatego też warto zawsze sprawdzić, co oferują inni gracze na rynku. Chociaż trzeba się wtedy przygotować na bardziej skomplikowaną procedurę, to jednak można sporo zaoszczędzić.

Jak dostać kredyt gotówkowy on-line w kilka sekund?
Jak już wspomnieliśmy, na szybki i wygodny kredyt on-line mogą liczyć przede wszystkim aktualni klienci banku. W tym przypadku nie trzeba dostarczać żadnych dokumentów, na przykład zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy, ponieważ można złożyć wniosek on-line, a zdolność kredytowa zostanie obliczona na podstawie historii konta.

Właśnie to powoduje, że wiele banków oferuje swoim klientom możliwość otrzymania pieniędzy nawet w kilka sekund po rozpatrzeniu wniosku, co także odbywa się błyskawicznie. Takie rozwiązanie dostępne jest jednak najczęściej na ograniczoną sumę obliczaną na podstawie wpływów i wydatków z konta. Gdy kwota pożyczki ma być jeszcze wyższa, może być konieczne dostarczenie odpowiednich dokumentów.

Aby móc otrzymać kredyt przez internet w swoim banku, trzeba po prostu wypełnić wniosek na stronie – podać oczekiwaną sumę i okres spłaty, sprawdzić wysokość raty i koszty, zapoznać się z regulaminem i umową, a potem zatwierdzić wniosek. Gdy bank rozpatrzy go, co zwykle odbywa się błyskawicznie, wystarczy tylko zatwierdzić chęć wzięcia kredytu. Pieniądze są przelewane na konto bankowe wskazane we wniosku od razu.

Jak wziąć kredyt on-line w innym banku?
W takiej sytuacji formalności są nieco bardziej złożone, ponieważ konieczne jest dostarczenie odpowiednich dokumentów potwierdzających posiadane wpływy. Najczęściej dokumenty te wystarczy zeskanować i wysłać pod wskazany adres, ale może być też konieczne wysłanie ich do oddziału – tutaj wszystko zależne jest już od danego banku.

W związku z powyższym uzyskanie kredytu gotówkowego przez internet wtedy, gdy nie jest się klientem danego banku, zwykle związane jest z dodatkowym oczekiwaniem na sprawdzenie dokumentacji. Zdarza się, że formalności te można załatwić w ciągu jednego dnia w godzinach pracy banku, niemniej nie zawsze jest to możliwe.

Zatem jeżeli chcesz otrzymać kredyt bankowy całkowicie przez internet, to także możliwe – to wygodne, szybkie i łatwe rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy, ale jednocześnie chcą mieć je od ręki, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Kredyt gotówkowy od banku przez internet. Jak to działa?
Oceń