Kredyt na dowolny cel

Strona główna » Porady » Kredyt na dowolny cel

Potrzebujesz gotówki, ale nie masz oszczędności? W takim przypadku warto zastanowić się nad wzięciem kredytu. Banki kuszą obecnie atrakcyjnymi ofertami kredytowym na dowolny cel. Zanim jednak złożysz swój podpis na dokumencie, sprawdź, co musisz o nich wiedzieć.

Kredyt na dowolny cel zwykle udzielany jest jako kredyt gotówkowy bez zabezpieczenia – jego wysokość zależna jest od zdolności kredytowej wnioskującego, dlatego dla każdego jest ona nieco inna. Dostępne są także hipoteczne kredyty na dowolny cel – są one udzielane pod zastaw nieruchomości i na wyższe sumy.

Czego potrzebujesz, aby wziąć kredyt na dowolny cel? Jeżeli zdecydujesz się na jego wzięcie w swoim banku, wówczas często nie musisz dostarczać żadnych dokumentów – twoja zdolność kredytowa badana jest na podstawie wpływów na konto i twoich wydatków. W taki sposób udzielane są szybkie kredyty internetowe – wystarczy kilka chwil, aby złożyć wniosek i w parę minut pieniądze są na koncie. Gdy wybierasz kredyt w innym banku niż swój, musisz przekazać dodatkowe dokumenty – oprócz dowodu osobistego to przykładowo wyciąg z konta z ostatnich kilku miesięcy, zaświadczenie od pracodawcy, ostatni odcinek renty lub emerytury lub twój PIT – każdy bank ma pod tym względem nieco inne wymagania.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt? Lepiej sprawdzić wszystkie dostępne oferty, aby znaleźć taką, która będzie najbardziej atrakcyjna. W przypadku tej samej sumy i tego samego okresu kredytowania różnice pomiędzy całkowitymi kosztami kredytu w różnych bankach mogą wynosić setki, a nawet tysiące złotych. Warto pamiętać o tym, że im dłuższy okres kredytowania, tym wyższe koszty związane będą z kredytem, niemniej jednak przy wysokich sumach można często uzyskać niższe oprocentowanie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, gdzie otrzymasz najbardziej korzystny dla siebie kredyt, skorzystaj z rankingów i kalkulatorów online. Dzięki nim możesz dowiedzieć się, gdzie czeka dla ciebie najlepsza oferta. Warto też śledzić promocje – często można uzyskać 0% prowizji czy dodatkowe bonusy.

Kredyt na dowolny cel
Oceń