Kredyt tylko na dowód?

Strona główna » Porady » Kredyt tylko na dowód?

Pożyczenie pieniędzy jest obecnie bardzo proste – można również zrobić to przez internet. Po kredyt można udać się zarówno do banku, jak i również można skorzystać z ofert pozabankowych. Najczęściej w celu otrzymania dodatkowych pieniędzy potrzeba tylko dowodu osobistego.

Wiele instytucji bankowych oferuje swoim klientom kredyty, a właściwie pożyczki gotówkowe na bardzo atrakcyjnych warunkach. Konkurują one pomiędzy sobą również atrakcyjnymi kosztami pożyczek. Bardzo popularne są również kredyty na dowód. Kiedy można wziąć taki kredyt bankowy?

Kredyty na dowód polecane są przede wszystkim osobom, które potrzebują szybkiej gotówki. Dzięki nim można otrzymać pieniądze bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów, między innymi zaświadczeń o posiadanych zarobkach. W związku z tym jest to oferta bardzo atrakcyjna, która wzbudza duże zainteresowanie. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że ma ona również swoje ograniczenia.

Dla kogo kredyt na dowód?
Przede wszystkim kredyty na dowód opiewają głównie na mniejsze sumy niż kredyty, w przypadku których trzeba poświadczyć posiadane zarobki. Zatem jeżeli poszukuje się niewielkiego kredytu, zwykle do 10 000 złotych, w takiej sytuacji można otrzymać go w wielu bankach tylko na dowód. Gdy jednak chodzi o wyższe sumy, wówczas konieczne może być już dostarczenie odpowiednich dokumentów.

To, że kredyt gotówkowy można otrzymać tylko na dowód, nie oznacza, że jego posiadanie jest jedynym warunkiem dla banku. Instytucje te sprawdzają również swoich klientów w bazach dłużników, na przykład BIK, KRD czy BIG, dlatego też jeżeli ma się negatywne wpisy w bazie czy bazach sprawdzanych przez instytucje, kredytu można nie otrzymać, ponieważ bank uzna takiego wnioskującego jako klienta niepewnego, który może mieć problemy z uregulowaniem zadłużenia.

Kredyt na dowód w oddziale i on-line
Kredyty bankowe udzielane na dowód są możliwe do wzięcia zarówno w oddziale banku, jak i przez internet. Zanim jednak zdecydujesz się na taką ofertę, sprawdź, jaki kredyt bankowy będzie najlepszym wyborem. W tym mogą pomóc ci specjalne porównywarki, kalkulatory i rankingi kredytowe, które działają on-line. Dzięki nim można błyskawicznie porównać oferty i wybrać taką, która będzie najbardziej atrakcyjna.

Przy wnioskowaniu o kredyt w placówce, wystarczy zabrać ze sobą tylko dowód osobisty – pracownik banku będzie mógł zająć się resztą i sprawdzić, ile będzie można pożyczyć maksymalnie i na jak długi okres. W przypadku wnioskowania o niego przez internet konieczne będzie samodzielne wypełnienie wniosku, a mianowicie podanie w nim swoich danych osobowych, adresowych, należy wskazać wysokość i okres pożyczki. Trzeba też podać swoje wpływy. Instytucja również sprawdzi klienta pod kątem jego historii kredytowania – gdy będzie ona pozytywna, kredyt będzie najczęściej przyznany.

Zatem bez problemu można wziąć kredyt na dowód – to dyspozycji jest obecnie bardzo wiele różnych ofert, dlatego warto już teraz zapoznać się z różnymi z nich, by znaleźć najlepszą dla siebie.

Kredyt tylko na dowód?
Oceń