Czy złota karta kredytowa otwiera wszystkie drzwi?

Strona główna » Porady » Kredyty » Czy złota karta kredytowa otwiera wszystkie drzwi?

Złota karta kredytowa jest prestiżowym produktem bankowym, który udostępniany jest dla lojalnych klientów banku, o wysokich wpływach na konto. Karta daje wiele korzyści przy dokonywaniu zakupów.

Złota czyli jaka?

Złota karta kredytowa jest prestiżową kartą kredytową, tzw. kredytówką, dostępną dla najlepszych i najcenniejszych z perspektywy samego banku, klientów. Taka karta świadczy o wysokim statusie materialnym właściciela. Złota karta kredytowa to jednak nie tylko potwierdzenie świetnej sytuacji finansowej klienta, ale również realne korzyści dla niego przy dokonywaniu zakupów.

Jak uzyskać złotą kartę kredytową?

Należy spełnić szereg wymagań w banku, aby uzyskać złotą kartę kredytową. W niektórych bankach pułap dochodów umożliwiających uzyskanie takiej karty jest względnie niski i wynosi już zaledwie 1000 zł, a w innych będzie to nawet 5 czy 10 tys. zł miesięcznych wpływów na konto. W bankach, w których wymogi posiadania złotej karty kredytowej są względnie niskie, klient najprawdopodobniej będzie musiał zapłacić wysoką opłatę roczną za możliwość korzystania z karty. Bank, podobnie jak w przypadku innych kart debetowych i kredytowych, może zrezygnować z pobierania opłat rocznych i miesięcznych za kartę, jeśli klient będzie mógł zapewnić limit ilości płatności przy użyciu karty kredytowej, bądź będzie spełniał limit wartościowy płatności kartą. Limity ustanowione są na wysokich poziomach przy kartach kredytowych w kolorze złotym.

Generalnie, złota karta kredytowa z gruntu rzeczy przeznaczona jest dla ludzi zamożnych, posiadających płatne konto bankowe, zapewniających na swoim rachunku wysokie wpływy. Takie osoby często płacą kartą na zakupach, w restauracjach czy w punktach usługowych.
Dobra historia w banku, wysoki stan konta i wysokie wpływy na rachunek są podstawą do uzyskania złotej karty kredytowej.

Co daje złota karta kredytowa?

Istnieje obiegowa opinia, że złota karta kredytowa „otwiera wszystkie drzwi”. Tak naprawdę jednak karta ta daje szereg korzyści dla klientów. Prócz wysokiego limitu kredytowego, klient korzysta zwykle przy niej z pakietu ubezpieczeń. Karty kredytowe w złotym kolorze są wygodne w użytkowaniu, ponieważ najczęściej bezproblemowo można nimi płacić na całym świecie.

Czy złota karta kredytowa otwiera wszystkie drzwi?
Oceń