Kredyt gotówkowy na wyprawkę szkolną

Strona główna » Porady » Kredyty » Kredyt gotówkowy na wyprawkę szkolną

1 września wiąże się z rozpoczęciem roku szkolnego w tysiącach szkół w całym kraju. Pierwszy dzwonek w tym roku zabrzmi nieco później, bo 2 września, ale i tak już teraz rodzice muszą solidnie przygotować się do wydatków związanych wyprawką szkolną i przedszkolną dla swojego dziecka. Zwykle wydatki na artykuły papiernicze i przybory szkolne, wraz z wydatkami na nowe podręczniki dla jednego dziecka, pociągają za sobą koszty szacowane na kilkaset złotych. To duże obciążenie dla domowego budżetu wielu rodzin, stąd też Podkoniec sierpnia sporą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe.

W roku szkolnym 2012/2013 CBOS w raporcie „Wydatki rodziców na edukację dzieci w roku szkolnym 2012/2013”szacował, że rodzice wydali na potrzeby wyprawki szkolnej średnio 1122 zł. Z roku na rok kwota ta rośnie. Ponad połowa badanych przez CBOS rodziców w ubiegłym roku deklarowała, że na wyprawkę szkolną wyda co najmniej 800 zł.

Wiele banków swoje dotychczasowe oferty kredytów gotówkowych „opakowuje” w nową kreację i sprzedaje jako dedykowane produkty gotówkowe dla potrzeb rodziców uczniów i przedszkolaków. Są też i takie banki, w których tworzone są specjalne, ograniczone czasowo oferty dotyczące kredytów gotówkowych na wyprawkę szkolną.

Najlepiej na wyprawkę szkolną zaciągnąć kredyt krótkoterminowy, o 12 miesięcznym horyzoncie spłaty, jako że w kolejnym roku kredytobiorca znów może mieć potrzebę zapożyczenia się w banku na wyprawkę szkolną dla dziecka. Przy analizowaniu ofert kredytów na wyprawkę szkolną w bankach należy zwrócić uwagę na koszty prowizji bankowej, wysokość marży kredytowej, jak również koszty, jakie związane są z ustanowieniem ewentualnych zabezpieczeń i wykupieniem ubezpieczenia spłaty kredytu.

Na podstawie zestawienia sporządzonego przez ocenbank.pl można wskazać, że najlepszą ofertę kredytową na wyprawkę szkolną ma dla klientów obecnie Getin Bank. Oprocentowanie nominalne zobowiązania wyniesie 8,70% w skali roku, a bank pobierze prowizję za przystąpienie do kredytu w wysokości średnio 2,49% (od 1,99% do 4,99%). Takie warunki kredytowania gotówkowego obowiązują zarówno nowych, jak i obecnych klientów Getin bank. Przy niskich kwotach kredytu Getin Bank nie wymaga przedstawiania zaświadczenia o zarobkach, a kredyt udzielany jest na oświadczenie, co minimalizuje czas trwania i poziom skomplikowania procedury kredytowej.

Dobrą ofertą jest też kredyt w Raiffeisen Polbanku, którego oprocentowanie nominalne wynosi 0%, ale klient ponosi koszt prowizji przy udzieleniu zobowiązania w wysokości 9% jego kwoty.

Kredyt gotówkowy na wyprawkę szkolną
Oceń