Kredyt na start dla firmy

Strona główna » Porady » Kredyty » Kredyt na start dla firmy

Bez wymogu stażowego

Niewiele jest banków w Polsce, które będą skłonne do udzielenia kredytu firmowego przedsiębiorcy, który dopiero co zarejestrował swoją działalność gospodarczą. Obecnie jest tylko 5 banków, które zdecydują się na taki krok: Idea Bank, mBank i PKO BP.
W banku PKO BP można zaciągnąć kredyt obrotowy MSP już w pierwszym dniu jej funkcjonowania. Z kredytu mogą skorzystać przedsiębiorcy, spółki osobowe, czy kapitałowe oraz rolnicy. Minimalna marża banku wyniesie 2,40%, a oprocentowanie nominalne 5,07%. Przedsiębiorca zapłaci prowizję za rozpatrzenie wniosku i prowizję przygotowawczą.

W Idea Banku będzie to Kredyt na Start, będący kredytem ratalnym, z negocjowaną marżą i zerową prowizją przygotowawczą. Maksymalnie Idea Bank dla nowo otwartej firmy udzieli kredytu w wysokości 350 tys. zł.

mBank z kolei oferuje firmowym klientom, stawiającym swoje pierwsze kroki na gruncie biznesowym, Dopuszczalne Saldo Debetowe w wysokości maksymalnie 20 tys. zł. Marża kredytowa jest tu negocjowana i nie jest pobierana prowizja za rozpatrzenie wniosku. Debet może być wykorzystany na bieżące potrzeby firmy. Podobną ofertę dla firm ma MultiBank.
FM Banku zaoferuje klientom Kredyt na start dla firmy w maksymalnej wysokości 500 tys. zł. Również i w tym przypadku marża kredytu jest negocjowana i nie jest pobierana prowizja za rozpatrzenie wniosku.

Staż wymagany

W pozostałych bankach w Polsce posiadających ofertę dla firm, kredyt dla młodego przedsiębiorcy zostanie udzielony dopiero po pewnym czasie od rejestracji działalności. Minimalnie banki wymagają miesięcznego okresu prowadzenia firmy, aby udzielić finansowania. Są też i takie, które udzielą kredytu firmowego dopiero po 12 miesiącach od otwarcia działalności gospodarczej.

Kredyt na start dla firmy
Oceń