Kredyt obrotowy mBanku – pomoc dla przedsiębiorcy

Strona główna » Porady » Kredyty » Kredyt obrotowy mBanku – pomoc dla przedsiębiorcy

Wyobraźmy sobie małego przedsiębiorcę, przed którym stoi duże wyzwanie. Nowy klient, duże zamówienie i szansa na dobry zarobek. Specyfika działalności wymaga wzięcia od klienta zaliczki. Nie jest ona jednak na tyle wysoka, by pokryć wszystkie koszty realizacji zlecenie. A kupić trzeba materiał, zapłacić za transport i za krótkie magazynowanie towaru. Współpracujące firmy nie będą czekały. Szczególnie w obecnych realiach. Nie masz gotówki, nie rób z nami interesów. A przedsiębiorca ma problem.
Wykonanie zlecenia z kupionych materiałów potrwa kilka tygodni więc zapłatę od klienta otrzyma dopiero za jakiś. A koszty ponieść trzeba. Z pieniędzy na bieżącą działalność wziąć się nie da bo są przecież inne zlecenia, które też muszą być finansowane.

Ratunkiem jest kredyt obrotowy, który proponuje mbank. Jest to produkt, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy lub osoby wykonujące wolne zawody. Daje możliwość zwiększenia kapitału, który jest w obrocie firmy przez co poprawia znacznie płynność finansową. Kredyt obrotowy może być udzielony w złotówkach jak i walutach obcych. Żeby taki kredyt otrzymać trzeba spełnić kilka warunków.

Po pierwsze należy posiadać rachunek od co najmniej 6 miesięcy. Najlepiej by było on prowadzony w mbanku. Jeśli jednak klient ma konto w innym banku powinien przedstawić historię tego konta przynajmniej pół roku wstecz. Co ważne, przedsiębiorca powinien prowadzić działalność nie krócej niż 12 miesięcy. Wysokość kredytu ustalana jest po zbadaniu zdolności kredytowej (warto wspomnieć, że bank w tym przypadku nie sprawdza tylko dochodów wstecznych ale bada też prognozę dochodów, czyli określa tzw. prognozowaną zdolność kredytową. Okres kredytowania to standardowo 12 miesięcy. Może być on jednak wydłużony aż do 36 miesięcy. Niewątpliwym atutem jest możliwość uzyskania karencji w spłacie kapitału. Maksymalnie nawet przez rok.

Wspomniany na początku przedsiębiorca prowadzi działalność na niewielką skalę ale zlecenie, które będzie realizował to szansa na kolejne znaczące kontrakty. Mimo, że prowadzi działalność ponad rok, takiego klienta jeszcze nie miał. Dzięki temu będzie w stanie pożyczyć z banku nawet 20 tys. złotych bez żadnego zabezpieczenia. Szybko i bez problemu. Jeśli będzie potrzebował więcej, trzeba ustanowić zabezpieczenie rzeczowe. Jego rodzaj uzależniony jest od wysokości wnioskowej kwoty kredytu. Bank daje możliwość wcześniejszej spłaty części lub całości kredytu.

Kredyt oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej, która jest określona w umowie.

Kredyt obrotowy mbanku ma 5 cech, które decydują o tym, że warto to zobowiązanie zaciągnąć.

  • Okres kredytowania to nawet 3 lata. To wyjątkowo długi czas, który spokojnie wystarczy na rozliczenie zakupu półproduktów, materiałów potrzebnych do wykonania zlecenia.
  • Możliwość wyboru sposobu spłaty.
  • Kredyt obrotowy, w przeciwieństwie do kredytu w rachunku bieżącym wymaga systematyczności.
  • Wymaga on spłaty w ratach. Można jednak to zobowiązanie spłacić wcześniej – w całości lub częściowo.
  • Karencja w spłacie kapitału. Nie trzeba spłacać zadłużenia od razu. Karencja pozwala zmniejszyć obciążenie związane z koniecznością spłaty zadłużenia.
  • Kredyt wypłacany jednorazowo lub w transzach. Taka możliwość daje szansę w najbardziej dogodny sposób zarządzać kosztami zobowiązania.
  • Tylko 1% prowizji. Prowizja za udzielenie kredytu obrotowego może wynieść jedynie 1 proc.

Oczywiście jak zawsze w przypadku kredytów, najważniejszą ich cechą jest cena, czyli oprocentowanie. Jak można przeczytać w tabeli opłat i prowizji, nominalne oprocentowanie to nawet 9,2 proc.

Ważnym elementem, który przedsiębiorca może wybrać w przypadku tego produktu jest ubezpieczenie rat kredytu krótkoterminowego dla firm. Obejmuje ono pomoc w regulowaniu zobowiązań w wypadku nagłego zachorowania lub pobytu w szpitalu. Suma ubezpieczenia wynosi nawet 12krotności najwyższej miesięcznej raty.

Kredyt obrotowy mbanku jest szczególnym produktem. Nie jest to debet w rachunku, więc trzeba go spłacać w ratach. Jest też tańszy od niemniej popularnego debetu w rachunku.

Kredyt obrotowy mBanku – pomoc dla przedsiębiorcy
Oceń