Pożyczka gotówkowa na wakacje

Strona główna » Porady » Kredyty » Pożyczka gotówkowa na wakacje

Wakacje to okres, kiedy wiele osób udaje się do banku po szybką pożyczkę gotówkową, która pomoże sfinalizować wyjazd na wymarzony urlop. Mając świadomość wzmożonego zainteresowania pożyczkami banki dostosowują zazwyczaj swoją ofertę do oczekiwań osób, które chciałyby pożyczyć kilka tysięcy złotych na rozsądnych warunkach. Wszystko zależy jednak od tego, ile pieniędzy potrzebujemy by urzeczywistnić swoje plany wakacyjnego wypoczynku, w jakim czasie zamierzamy spłacić zaciągniętą pożyczkę, oraz od tego, jaka jest nasza zdolność kredytowa.

Jaką pożyczkę zaciągnąć?

Banki w Polsce nie robią większych przeszkód w przypadku pożyczek i kredytów gotówkowych do kwoty 5 tysięcy złotych. Jest to zwykle suma, która wystarcza na rodzinne wczasy, o ile tylko nie wybierzemy opcji zagranicznych wakacji all inclusive z przelotem. Pożyczoną kwotę najlepiej spłacić w ciągu 12 miesięcy z dwóch prostych powodów. Po pierwsze koszty pożyczki będą wtedy najniższe. W sumie oddamy bankowi najmniej odsetek ponad to, co pożyczyliśmy. Po drugie łatwiej będzie w przyszłym roku zaciągnąć kolejną pożyczkę na wakacje, jeżeli akurat znowu zajdzie taka potrzeba.

Gdzie po najtańsze pożyczki?

Po najtańsze pożyczki na wakacje, spłacane przez okres 12 miesięcy możemy się udać do Getin, ING Bank Śląski, BNP Paribas, Alior Bank, Pekao SA czy Credit Agricole.

Z prowizją lub bez?

Getin Noble Bank oferuje obecnie bez pobierania prowizji Kredyt gotówkowy MAX w promocji „Wyprzedaż kredytów gotówkowych”. Prowizji nie pobierają także ING Bank Śląski w ramach swojej pożyczki pieniężnej bez programu ubezpieczeniowego, BNP Paribas w ramach promocji znanego kredytu gotówkowego pod hasłem „ Zrealizuj swój plan”, Alior Bank w ramach Pożyczki gotówkowej, Kredyt Bank w ramach Nowego Kredytu Gotówkowego, czy też Pekao S.A. w ramach Pożyczki Ekspresowej dla Klientów Internetowych.
Wśród wymienionych banków prowizję pobiera natomiast Credit Agricole w wysokości 5%, a Polbank pobiera 3% opłaty przygotowawczej w ramach Kredytu na Miarę Korzystnego.

Oprocentowanie pożyczki a koszty dodatkowe

Decydując się na którąkolwiek z wymienionych pożyczek, należy przeanalizować dokładnie dodatkowe warunki stawiane przez każdy z banków. I tak na przykład BNP Paribas wymaga od klientów, którzy chcą skorzystać z promocji, posiadania konta osobistego, a Kredyt Bank wykupienia dodatkowo pakietu ubezpieczeń. Jednakże ostatecznie koszt miesięcznej raty wszystkich wspomnianych pożyczek jest zbliżony. Niskie oprocentowanie banki rekompensują sobie innymi opłatami. Wyższy poziom oprocentowania to z kolei brak prowizji, czy konieczności wykupienia ubezpieczeń lub założenia rachunku osobistego.

Pożyczka gotówkowa na wakacje
Oceń