Zdolność kredytowa kluczem do sukcesu

Strona główna » Porady » Kredyty » Zdolność kredytowa kluczem do sukcesu

Temat bardzo znany i dokuczający prawie każdemu, kto chce zaciągnąć kredyt. A to problem z wysokością dochodu, a to wyskakujące drobne zaległości sprzed kilku lat, a to umowa na czas określony – co powoduje krótki okres kredytowania i wysoką ratę, a to źle, że dochody z działalności. A to trzeba znowu donieść stos dokumentów. Każdemu, w takiej sytuacji, kredytu się odechciewa. Artykuł pomimo wszystko, pokazuje, że jest bank w którym zasady kredytowania są przejrzyste, kryteria zdolności kredytowej są proste, a klient nie ma wrażenia, że ktoś robi sobie z niego żarty.

Bankiem o którym mowa jest Eurobank, który reklamowany jest przez Papieża, Brunnera, Chopina, Kopernika oraz doktora Dolittle w jednej osobie. Trudno zatem wyobrazić sobie lepszą rekomendację dla jakiejkolwiek firmy. Mówiąc poważnie, warto zwrócić na ten bank uwagę, myśląc o kredycie gotówkowym. Zawsze, wybierając banki powinniśmy mieć na oku oferty najlepsze cenowo oraz te gdzie uzyskanie kredytu będzie najłatwiejsze. A pod tym względem Eurobank wybija się na rynku pożyczek gotówkowych. Bank elastyczniej podchodzi do historii w BIK-u niż konkurencja, możemy wybrać jeden dokument z listy i na tym bank oprze analizę naszej sytuacji finansowej, jeżeli mamy już którąś z kolei umowę na czas określony to bank przyjmie ją jako umowę na czas nieokreślony i będziemy mogli kredytować się nawet do 84 miesięcy. Koszt utrzymania gospodarstwa domowego przyjmowane przez bank są relatywnie niskie w porównaniu z konkurencją, tak że przy najniższej krajowej w przypadku jednej osoby, spokojnie można uzyskać kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bank nie wymaga zgody współmałżonka do kwoty 50 000 złotych, co jest ewenementem na rynku. Zazwyczaj biorąc 15 – 20 tys. złotych już musimy prosić o zgodę i podpis małżonka.

Łatwiejszy kredyt – brak przykrych niespodzianek

Pamiętać należy, że okres i oprocentowanie przy kredycie ma bardzo duże znaczenie. Ale w praktyce to często zdolność kredytowa decyduje o tym gdzie kredyt weźmiemy. Przy wyborze banku zawsze pamiętajmy o tych najbardziej elastycznych. Czasami jeżeli zaplanujemy zakup samochodu, wycieczkę czy obiecamy dziecku prezent, głupio będzie się tłumaczyć rodzinie lub przed samym sobą, że to wina banku. Banki mają swoje zasady przyznawania kredytu i tego nie zmienimy. Możemy tylko wybrać bank który nie będzie stwarzał nam problemów i trzymał w niepewności przez kilka tygodni. Kredyt gotówkowy w Eurobanku to pierwszy wybór jaki powinniśmy wziąć pod uwagę. Elastyczność banku na pewno przyczyni się do naszego komfortu przy staraniu się o kredyt.

Koszty, znajmy je i redukujmy

Jeśli chodzi o koszty to wyglądają one standardowo, czyli niskie oprocentowanie nominalne (oferta od 5,9% dla osób przelewających wynagrodzenie i tych, którzy zdecydują się na skorzystanie z ofert ubezpieczeniowych). Porównując Eurobank z konkurencją na rynku, wygląda to całkiem optymistycznie. Według analityków, koszty związane z zaciągnięciem kwoty 5000 zł na okres 3 lat, są bardzo porównywalne

Warto również pamiętać o fakcie, iż większość kredytów gotówkowych, które klienci banków już spłacają, posiada opcje wcześniejszej spłaty bez dodatkowych kosztów, dlatego warto przeanalizować swoją umowę kredytową oraz inne zobowiązania bankowe. Eurobank ma bowiem ofertą kredytu konsolidacyjnego, gdzie możemy wydłużyć okres nawet do 96 miesięcy, obniżając swoje wydatki związane z płatnością rat kredytowych i dodatkowo bank nie pobierze w takiej sytuacji prowizji za udzielenie kredytu. Jak widać na powyższym rankingu, cenowo, taka promocja jest trochę korzystniejsza niż oferta „tani kredyt z kontem” ( RRSO dla przykładowego kredytu konsolidacyjnego wynosi w granicach 18% wobec ok. 20% przy promocji kredytu z kontem )

Zdolność kredytowa kluczem do sukcesu
Oceń