W Biedronce zapłacisz telefonem

Strona główna » Porady » W Biedronce zapłacisz telefonem

O przygotowaniach do wprowadzenia w Biedronce płatności bezgotówkowych mówiło się od dawna. Wszyscy byli ciekawi, jakie możliwości będą zaoferowane, skoro sieć zdecydowała się pominąć „etap” płatności kartowych i przejść od razu od gotówki do płatności mobilnych. Zarządzający Biedronką nie ukrywali, że ich niechęć do płatności bezgotówkowych wynikała z wysokich opłat interchange pobieranych przez operatorów kart płatniczych. Skoro więc pojawiła się możliwość uniknięcia tych opłat, rozpoczęto przygotowania do udostępnienia klientom płatności bezgotówkowych.

Oprogramowanie zostało ponoć wdrożone we wrześniu i kasjerzy przeszli wówczas drobiazgowe szkolenia. Na początku października pojawiły się doniesienia medialne, że system już działa, że odnotowano pierwsze transakcje mobilne. Brakowało jednak oficjalnego potwierdzenia ze strony właściciela Biedronki, który wydał komunikat dopiero w tym tygodniu.
Dokonanie płatności jest bardzo proste. Należy na swoim smartfonie zainstalować aplikację iKASA i zalogować się do niej podczas płacenia za zakupy. System wygeneruje jednorazowy kod, który należy pokazać kasjerowi a następnie zatwierdzić wykonanie transakcji na telefonie. Dokładna wideo instrukcja i porady dla klientów każdego z banków uczestniczących obecnie w systemie, znajdują się na www.biedronka.pl

System iKASA został przygotowany przez firmą ICP Polska, która należy do Grupy ICP procesującej co roku ok. 150 mln transakcji. Jak zapewniają twórcy iKASY i właściciel Biedronki, system stosuje podwójne szyfrowanie wg najlepszych standardów kryptograficznych, dzięki czemu zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Obecnie mogą z niego korzystać posiadacze rachunków w Alior Banku i Getin Banku oraz użytkownicy PeoPay wdrożonego przez Pekao SA. System został jednak tak pomyślany, by mogły do niego dołączyć także inne banki oraz punkty handlowo-usługowe.
Ściągnięcie aplikacji i wykonywanie transakcji nie wiąże się dla klientów z żadnymi opłatami. Jedyny koszt jaki ponoszą, to oplata za transmisję danych. Jej wysokość uzależniona jest od indywidualnych planów taryfowych.

Należąca do Jeronimo Martins sieć Biedronka posiada w Polsce ponad 2 tys. sklepów i chce zwiększyć tę liczbę do 3 tys. placówek w 2015 r. Po kłopotach wizerunkowych związanych z oskarżeniami o wyzysk pracowników, ciężkie warunki pracy, od kilku lat sieć konsekwentnie zmienia swoje oblicze – angażuje się w działania charytatywne i sponsoringowe, zmienia wystrój sklepów, poszerza asortyment. Wdrożenie płatności mobilnych w tak potężnej sieci, obecnej w wielu niewielkich miejscowościach, stanowi wielkie wyzwanie dla płatności mobilnych IKO oferowanych przez PKO BP i współpracujących z nim kilku dużych banków.

W Biedronce zapłacisz telefonem
5 (100%) z 1