Pożyczki długoterminowe

Pożyczki długoterminowe dostępne nie tylko w bankach

Wielu z nas kojarzy pożyczki długoterminowe z bankami. Jednak nie są one jedyną instytucją, w której będziemy w stanie uzyskać pożyczkę na dłuższy okres. Aktualnie proponuje je także coraz więcej firm pozabankowych, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów potrzebujących wyższej sumy rozłożonej na więcej rat.

Gdy potrzebujemy dodatkowych pieniędzy, możemy udać się zarówno do banków, jak i do firm pożyczkowych. Do dyspozycji mamy pożyczki krótkoterminowe, które udzielane są zwykle na okres od kilkunastu do kilkudziesięciu dni, możemy również wziąć pożyczki długoterminowe, które rozkładane są najczęściej na okres kilku lat.

Kiedy pożyczka długoterminowa będzie najlepsza?
Wtedy, gdy potrzebujemy większej sumy, najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie pożyczka długoterminowa, ponieważ wtedy z jej spłatą poradzimy sobie łatwiej. Wyobraźmy sobie, że potrzebujemy sumy rzędu 3 000 złotych. Nie jest ona wysoka, ale wtedy, gdy zarabiamy niewiele, na przykład około 2 000 złotych miesięcznie, wówczas nie będziemy w stanie poradzić sobie ze spłatą 3 000 złotych w ciągu 30 dni. Musimy w końcu pamiętać o swoich regularnych zobowiązaniach, na przykład czynszu, rachunkach, jedzeniu i innych. Dlatego najlepiej rozłożyć tę sumę na łatwe w spłacie raty.

Zasadniczo, im pożyczka długoterminowa będzie dłuższa, tym niższą ratę uzyskamy. Wobec tego wtedy, gdy nie chcemy płacić więcej niż 200 złotych raty na miesiąc przy pożyczonej sumie 3 000 złotych, będziemy musieli rozłożyć ją na około dwa lata. Oczywiście, musimy pamiętać o tym, że do spłaty mamy nie tylko pożyczony kapitał, ale również opłaty, w tym prowizję, oprocentowanie, opłaty przygotowawcze. Generalnie, im dłuższy jest okres spłaty, tym opłaty te są rosną. Dlatego bardziej opłaca się wziąć pożyczkę na krótki okres, ale z drugiej strony musimy wtedy spłacać wyższe raty.

Musimy też wspomnieć o jeszcze jednej kwestii warunkującej wysokość rat przy pożyczce długoterminowej. Jest to zdolność kredytowa klienta. Generalnie wtedy, gdy jest ona niska, czyli zarabiamy mało lub mamy duże wydatki, instytucja pożyczkowa nie będzie chciała udzielić nam pożyczki na sporą sumę i krótki okres do spłaty, ponieważ możemy nie poradzić sobie z takim zobowiązaniem. Wobec tego możemy spotkać się z propozycją udzielenia pożyczki niższej albo rozłożenia jej na większą liczbę rat niż ta zaproponowana przez nas.

Oblicz swoją ratę w kalkulatorze pożyczkowym
Jeżeli interesują cię pożyczki długoterminowe, w wybraniu tej najlepszej pomogą ci specjalne kalkulatory pożyczkowe dostępne on-line na stronach poświęconych pożyczkom oraz na witrynach firm pożyczkowych. Są one bardzo proste w obsłudze i pozwalają na szybkie i wygodne obliczenie wysokości raty przy konkretnej kwocie oraz okresie spłaty.

Podsumowując, gdy potrzebujemy wyższej sumy na swoje wydatki, najlepszym wyborem są pożyczki długoterminowe. Dzięki nim możemy łatwo uzyskać potrzebną nam sumę i równie łatwo ją spłacić, ponieważ będzie ona rozłożona na dogodne dla naszego budżetu domowego raty.

Pożyczki długoterminowe
4 (80%) z 2