Ranking kart kredytowych

Dobrze jest posiadać przynajmniej jedną kartę kredytową, bo nigdy tak naprawdę nie wiadomo kiedy może okazać się niezbędna. Powszechnie wiadomo, że jest to najszybszy i najprostszy sposób na pożyczenie gotówki. Co więcej przez okres kilkudziesięciu dni nie poniesiesz żadnych kosztów takiej pożyczki. Dopiero po umówionym okresie bank naliczy odsetki.

Jeśli szukasz karty kredytowej dla siebie ranking kart kredytowych stworzony przez Internautów podpowie, które karty są najlepsze pod względem wysokości oprocentowania, opłat i prowizji, dodatkowych pakietów ubezpieczeń oraz innych cech.

Według najnowszych statystyk Polacy coraz częściej sięgają po karty kredytowe. I trudno się temu dziwić, gdyż rozwiązanie tego typu jest nie tylko bardzo wygodne (pozwala na szybkie uzyskanie wsparcia finansowego), ale także niezwykle korzystne (w przypadku terminowych spłat mamy do czynienia z pozytywnym budowaniem historii kredytowej). Dlatego też zdecydowana większość banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje im coraz bardziej korzystne warunki korzystania z karty kredytowej. Jednak – co należy podkreślić – przed podpisaniem ostatecznej umowy warto dokładnie zapoznać się z poszczególnymi ofertami. Może temu posłużyć najnowszy ranking kart kredytowych.

Pierwsze miejsce – karta kredytowa Citi Handlowego
Lipcowy ranking kart kredytowych otwiera propozycja banku Citi Handlowego – Citi Simpliciti. Jedną z podstawowych zalet tej oferty jest bezpłatne wydanie karty głównej i dodatkowej oraz ich darmowe użytkowanie. Okres bez odsetek obejmuje aż 56 dni, a oprocentowanie transakcji bezgotówkowych wynosi 10%. Warte podkreślenia jest także to, iż bank bezpłatnie informuje o dokonanych transakcjach, limicie zadłużenia oraz ewentualnych opóźnieniach w spłacie kredytu. Ciekawym bonusem dodawanym do karty kredytowej jest możliwość skorzystania z korzystnych rabatów w sklepach, restauracjach i punktach usługowych.

Drugie miejsce – karta kredytowa Banku Zachodniego WBK
Kolejne miejsce w zestawieniu najlepszych kart kredytowych zajmuje propozycja Banku Zachodniego WBK – World Master Card. W tym przypadku – podobnie jak u zwycięzcy rankingu – klient nie płaci za wydanie karty głównej i dodatkowej. Jednak aby nie płacić za jej użytkowanie, to należy dokonywać co najmniej pięciu transakcji w ciągu jednego miesiąca. Krótszy jest także okres bez odsetek, który wynosi 54 dni. Pozostałe warunki są bardzo podobne – karta objęta jest oprocentowaniem w wysokości 10%, a klientowi przysługują dodatkowe rabaty i nagrody za użytkowanie karty kredytowej.

Trzecie miejsce – karta kredytowa ING Banku Śląskiego
Ostatnie miejsce na podium w lipcowym rankingu kart kredytowych zajmuje oferta banku ING – karta kredytowa Visa. W tym przypadku – podobnie jak u lidera rankingu – klient nie ponosi opłat za wydanie karty głównej i dodatkowej oraz ich użytkowanie, a oprocentowanie transakcji wynosi 10%. Natomiast mankamentem karty kredytowej ING jest krótszy niż u konkurencji okres bez odsetek, który w tym przypadku wynosi jedynie 52 dni.

Dalsze miejsca w rankingu kart kredytowych zajmują propozycje banku Millenium, Raiffeisen Polbank, PKO Bank Polski i Credit Agricole. Decydując się na kartę kredytową warto przeanalizować wszystkie oferty i wybrać tą najbardziej odpowiadającą własnym potrzebom.

Ranking kart kredytowych
5 (100%) z 1